A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.

Hírdetés

Bábszínház

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

 Négy új bemutatóra, köztük egy felnőtteknek szóló darabra és a Magyarországi Bábszínházak 16. Találkozójára is készül a 2023/2024-es évadban a kecskeméti Ciróka Bábszínház társulata.

Kiszely Ágnes, a teátrum igazgatója az MTI-nek elmondta: az új évadban is kiemelt figyelmet fordít a színház arra, hogy nézőit korosztálycentrikusan szólítsa meg. Bérletajánlatukban 3-3 előadást kínálnak az óvodásoknak és kisiskolásoknak, negyedikként pedig a népszerű Mikuláskuckót válaszhatja mindkét korcsoport.
Az évad első bemutatója a Családfa mesék lesz Markó Róbert rendezésében. A magyar népmesék alapján készülő produkció az iskolások számára fogalmaz meg fontos és elgondolkodtató igazságokat. A só című ismert népmesét zenekari kísérettel Kuthy Ágnes kelti új életre a Ciróka színpadán, ugyancsak az iskolás korosztálynak. A humorral és költészettel teli előadás, A mindentlátó királylány pedig arra keresi majd a választ, hogy a szemünkkel, vagy a szívünkkel látjuk-e jól a valóságot - tette hozzá az igazgató.
Kiszely Ágnes kiemelte: első alkalommal dolgozik a társulattal Varsányi Péter, aki a Tiszavirág című mesét állítja színpadra novemberben. Az óvodásoknak készülő produkció az élet kicsi és nagy, de mindenképpen fontos dolgairól szól - fogalmazott.
Az óvodások bérletében közkívánatra visszatér a népszerű Babaróka, valamint a japán, korjak, norvég, skót, angolai és magyar népmesékből szőtt mulatságos és tanulságos mese, a Macskablöff.
Decemberben ezúttal is beköltözik a Cirókába a Mikulás. Az adventi időszakban a Mikuláskuckó is mindig megújul. A gyermekek most is bekukucskálhatnak a Mikulás szobájába, amíg ő ajándékok után jár a városban, és mint minden éveben, ezúttal is mesével és interaktív játékkal várják a látogatókat.
A korábbi tantermi darabok közül az Állatfarm lesz repertoáron ebben az évadban, a Ciróka színháztermében pedig a Barguzin - lehullt csillag fénye című előadást játsszák majd a középiskolásoknak. Az előző évadban bemutatott darab két jelölést is kapott a 2022/2023-as évad színikritikusi díjára: a legjobb új magyar dráma/színpadi szöveg kategóriában (Fábián Péter író), valamint a legjobb színházi zene kategóriában (Rozs Tamás zeneszerző). Az előadást ráadásul beválogatták az idei eSzínház Fesztiválra, amelynek keretében szeptember 22. és október 1. között elérhető lesz az eSzínház.hu oldalon.
Az évad végén új ifjúsági-felnőtt darabbal is készül a kecskeméti bábszínház társulata. Szikszai Rémusz rendezésében mutatják be Örkény Tóték című kisregényének színpadi adaptációját.
A négy éven aluliaknak továbbra is havi rendszerességgel játszanak majd. A legkisebbeknek szóló előadásaik közül szeptember 24-én a Csigaházat láthatják majd elsőként az érdeklődő családok, de műsoron lesz a Hinta-palinta, az Almafácska és Kukucs is.

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Négy új bemutatót és két korábbi nagy sikerű előadás felújítását tervezi az új évadban a szombathelyi Mesebolt Bábszínház.

A bábszínház keddi tájékoztatása szerint az intézményben most induló 2022/23-as évadban a Kőszegi Várszínházzal közösen mutatják be Jill Tomlinson A cica, aki haza akart menni című meséjét, amelyet négyéves kortól ajánlanak. A Veres András rendezésében készülő előadás premierjét május 15-én tartják.
Június 24-én az Európai Szabadúszó Művészek Egyesülete és a Mesebolt Bábszínház közös produkciójaként mutatják be Timo Parvela Miú és Vau című játékát. Október 16-tól új szereposztással és megújult díszletekkel láthatja a közönség Michel Ocelot Kirikou és a boszorkány című darabját, amelyért 2017-ben a legjobb magyar nyelvű gyermekszínházi előadásnak járó Üveghegy-díjjal ismerték el a társulat munkáját. Szintén felújítva kerül színre előre láthatólag még ebben az évben a Grimm testvérek meséje nyomán, Veres András átiratában és rendezésében készült Holle anyó is.
Jövőre, 2023. január 29-én lesz a bemutatója a Kisgömböc című mesének, amelyet Veres András írt bábszínpadra és ő is rendezett. A tervek szerint május 7-én lesz a premierje Galuska László Pál A tó titka című mesejátékának, amelyet Kovács Géza rendezésében láthat a közönség.

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Hat bemutatóval várja a közönséget a 2021-22-es évadban a Budapest Bábszínház, amely pénteken tartotta első sajtóbemutatóját, a Babaróka című előadást Ellinger Edina rendező állította színpadra.

Kiss Judit Ágnes Babaróka-könyvei az utóbbi években hatalmas sikert arattak az óvodás gyerekek és szüleik körében. A mesék egy emberi tulajdonságokkal felruházott rókacsalád mindennapjait dolgozzák fel. Főhősük, Babaróka a történet kezdetén hároméves, és éppen óvodába készül. A bájos és humoros történetek mind egy-egy ismerős konfliktus és annak feloldása köré szerveződnek: szorongás az új társaságban, játék a nagyobbakkal, hiszti a boltban, családi súrlódások, költözés, kistestvér születése. A mese komolyan veszi a kisgyerekkor egyszerű és mégis bonyolult kérdéseit, miközben megmutatja, ahogy egy kisróka számára lassan kinyílik a világ.
A Terézvárosi Fesztiválon már láthatta a közönség a Rügyek és gyökerek című előadást, ez az első olyan produkció a Budapest Bábszínház életében, amelynek próbafolyamata során cél volt, hogy minél kisebb ökológiai lábnyomot hagyjon maga után. A Markó-Valentyik Anna rendezte csecsemőelőadásban a díszlet műanyag mentes és újrahasznosított elemekből áll, a kellékek retextilből, a jelmezek másodkézből való ruhákból készültek. 
Tasnádi István: Helló, Héraklész! színdarabját Tengely Gábor rendező állítja színpadra október elején. A nagyszabású produkció a kiskamaszokat szólítja meg izgalmas látványvilágával, vizuális effektekkel, moduláris szintetizátorral létrehozott különleges zenei világával. Tasnádi István kifejezetten a bábszínház társulata számára írta új darabját Héraklész mítoszából, amelyben a legendás hős és hétköznapi halandó féltestvére, Iphiklész történetén keresztül a mitológia eszköztárával, de a mai gyerekek nyelvén beszél bátorságról, kiválasztottságról és testvéri szeretetről.

Olvasóink értékelése: 5 / 5

Csillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktív

Valaha madarak voltunk
Isten tenyerén lakoztunk.
Egyik ágról másra szálltunk,
Ami kellett, rátaláltunk.

Mint a göndör, fehér felleg,
Napjaink oly puhán teltek.
A halál is, mint az álom,
Úgy jött el azon a tájon.

Kattints ide: https://eszinhaz.hu/eloadasok/elo/madarak-voltunk-202102061800

Hol van ez a csodálatos vidék, ahol Gergőce és Máriskó angyalt szabadít, boszorkát szomorít, ördöggel szántat, s öreg szamárnak szárnyat ad? Ott, ahol kivirágzik a gyermekkor, felragyog az ifjúkor, megérik a felnőttkor, és beköszönt az öregkor tele. Ahol megszülettünk, felnőttünk, ahova mindig visszavágyunk. Ezen a tájon mesék születnek a kísértésről, fenyegetésről, kitartásról, szerelemről, családról.
Vad színek, burjánzó minták, zene, varázslat és kergetőzés vár minden gyereket, aki eltalál a találkozóhelyre, ahonnan elindulunk, de még egy pillanatra megállunk, hogy felidézzük közös történeteinket.

Sok évvel ezelőtt egy Zemplén megyei kiránduláskor eljutottunk Bódvalenkére, a Freskófaluba. Célzott látogatás volt, mert nagyon izgatott a falu hangulata, az ott élő emberek gondolkodása. Felkavaróak voltak az ott látottak. A mélyszegénységnek megrendítő tapasztalata, a helyzetükbe belefásult közösség mozdíthatatlansága, s ezzel szemben a házak falán a Képek, a képekbe fogalmazott történetek. Az egyik faluvégi ház falán láttam egy képet és hozzá egy verset. Így kezdődött: „Valaha madarak voltunk...” Egy történet fogalmazódott képbe, versbe az elvágyódásról, az otthon elvesztéséről, a visszatalálás vágyáról, az elveszett Édenkertről.

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Október 18-án Marica Bábszínháza ismét elhozza nekünk Bakancs Bandi kalandjait, mely egy különleges előadás bábokkal és zenével fűszerezve. Elmeséli Bandi kalandjait, hogy hogyan hódítja meg a szépséges Topánka kisasszonyt és miként válik hőssé. Egy történet a barátságról, szerelemről, találkozásokról és a három próbáról. Nem csak gyerekeknek.

Bábtervezők és játékosok: Tárnok Marica és Sz. Nagy Mari

Jelmez: Béres Móni

Zene: Farkas Tibor

Dalszöveg: Bali Judit

Bábtervező: Sz. Nagy Mária
Rendező: Tárnok Marica

Az előadás hossza 50 perc.
Ajánlott 4 - 104 éves korig.

Az előadás után kézműves foglalkozás várja a gyerekeket.

Részletek 

További információ:
Bethlen Téri Színház
1071 Budapest, Bethlen Gábor tér 3.
www.facebook.com/bethlenszinhaz
www.bethlenszinhaz.hu

Jegyek:

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

+36 1 999 0661

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

A halász meg a felesége

Az örökérvényű Grimm-mese feldolgozása papírfigurákkal és papírdíszletekkel, élő ütős zenével.
Meddig jogosak a vágyaink és mikor válunk telhetetlenné? Erre próbál válaszolni a történet.

Dátumok:

04.04. 11 és 17 óra,
04.11. 11 és 17 óra,
04.18. 11 és 17 óra,
04.25. 11 és 17 óra.

A Figurina Bábszínház 2020. áprilisi műsora  A Figurina Bábszínház 2020. áprilisi műsora

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Egyedülálló újcirkuszi előadás a Simorág TánCirkusz társulatától bábokkal, akrobatikával és egy kis varázslattal. Hősünk e mesében saját személyiségét kutatja, miközben tündérek keresztezik kalandos útját. Várunk minden varázslatra éhes gyerkőcöt és felnőttet március 1-én a Bethlen Téri Színházba.


Szereplők: Zoletnik Sophie, Kiss Gergely Geret, Vincze Márton, Simor Ágnes
Zene: Vázsonyi János
Jelmez, díszlet: Zoletnik Sophie és Simor Ágnes
Maszkok: Vincze Márton

Rendező: Simor Ágnes

Az előadás 2012-ben a komédia éve pályázat keretében fődíjas alkotás.

Az előadás kézműves foglalkozás várja a gyerekeket a színház kávézójában.

Az előadás hossza 40 perc.
3 éves kortól ajánlott.

Bővebben

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

2020. március 07., 14., 21., 28. (szombatok) 11 és 17 óra

Jancsi és Juliska

Az ismert Grimm-mese feldolgozása mézeskalács figurákkal, akik mellett a boszorkány – aki a nézők előtt születik! - azzá változik, amivé csak akar, hiszen nyers tésztából van, s így sületlen maradt, de nem sokáig... 

Az előadáshoz tartozó link itt található  

 Továbbá:

Február 29-én , 19:00 órakor vendégelőadás lesz a Bábszínházban:

Szívizomjáték
Bunraku verslá bakon

A Helytelenek Társulat előadása

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

A Hepp Trupp társulata elvisz minket egy furcsa kalandra. Utunkon találkozunk egy vándor királlyal, aki feladatok nélkül maradt és egy kósza tündérrel, akinek hiányzik a szakirányú varázsdiplomája. És mindez, hogy lehetséges? Február 9-én megtudjuk a választ és persze részünk lesz sok meglepetésben is.

Játsszák: Nagy Viktória Éva, Schneider Jankó

Író – rendező: Kolozsi Angéla

Tervező: Bartal Kiss Rita

Zene: Csernák Samu

Az előadás hossza 45 perc.

5 éves kortól ajánlott.

Előadás után kézműves foglalkozás várja a gyerekeket.

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Vitéz László nem akármilyen hős, ő egy példakép. Ha bárki, bármi rosszat tesz a világgal, legyen az akár ördög vagy maga a halál, ő ott terem piros sapkájában, palacsintasütőjével és jól elagyabugyálja azt. Eme vásári bábjátékok hangulatát hozza el nekünk Pályi János február 2-án a Bethlen Téri Színházba.

Bővebb információ itt!

Az előadás hossza 50 perc.

3 éves kortól ajánlott.

Az előadás után kézműves foglalkozás várja a gyerekeket.

Az előadással Kemény Henrikre emlékezünk, aki megalkotta ezt a vidám, pirossapkás fickót.

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

2020. februári műsor
01 . szombat  11 és 17 óra;

Az Ördög vigyen el!

Öt magyar népmeséből készült, élő zenével kísért bábelőadás egy Asszonyról, aki legyőzte az Ördögöt.

Négy éven felülieknek.

*********************************

08 . szombat  11 és 17 óra;

15 . szombat  11 és 17 óra;

22 . szombat  11 és 17 óra;

29 . szombat  11 és 17 óra.

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

December az ünnepek hónapja, jön a Mikulás, a karácsony és a szilveszter. A szívünkbe szeretet és a csodák érzése költözik, tele vidámsággal és játékkal.

December 8-án 10 órakor pedig jön Marica Bábszínháza, aki még varázslatosabbá és izgalmasabbá teszi a várakozást.

Az előadás hossza 50 perc.
4 éves kortól ajánlott.

Bővebb információ!

 

További információ:

Bethlen Téri Színház

1071 Budapest, Bethlen Gábor tér 3.

www.facebook.com/bethlenszinhaz

www.bethlenszinhaz.hu

www.maricaprodukcio.com

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Az Ördög vigyen el!

(avagy: most jöttem a falvédőről…)

Öt magyar népmese feldolgozása bábszínpadra

Négy éven felülieknek

Előadások januárban:

4. szombat, 11 és 17 óra;

11. szombat, 11 és 18(!) óra;

18 szombat, 11 és 17 óra;

25. szombat, 11 és 17 óra;

A Figurina Bábszínház januári műsora  figurina halaltanc

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Erdő mélyén három tündérleány várja, hogy valaki kiszabadítsa őket az ódon tölgyfából, ám az értetlenke királyfinak ez nem egyszerű feladat. Ám minden jó, ha jó a vége, és mesénk itt ezzel véget is érne, ha a gaz boszorkány fondorlatossággal nem állna a szerelmesek útjába. Vajon újra egymásra találnak kiket a sors is egymásnak szánt? Gyertek el november 10-én a Fabók Mancsi Bábszínháza előadására és meglátjátok.

Díszlet, bábok: Mátravölgyi Ákos

Gapitos mester: Lénárt András

Az előadást megalkották: Fabók Mariann és Keresztes Nagy Árpád

Az előadás hossza 50 perc.

5 éves kortól ajánljuk.

Az előadás után kézműves foglalkozás várja a gyerekeket a színház kávézójában.

Bővebb információ itt!

 

Fabók Mariann: „2008-ban végeztem a Színművészeti Egyetemen. Azóta a Miskolci Nemzeti Színház színésze vagyok. Nagy hálával tartozom az életnek, hiszen szebbnél szebb feladatokkal ajándékoz meg az itt eltöltött idő.

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

A FIGURINA BÁBSZÍNHÁZ 2019. decemberi műsora:

08. (vasárnap!) 11h. és 17h.;
15. (vasárnap!) 11h. és 17h.;
21.. (szombat) 11h. és 17h.;
Hol vagy Mikulás?
tárgyjáték 3 éven felülieknek

Ma éjjel a kis rongybabának az „igazi” Mikulást kell megkeresnie. A kalandokkal teli világ most is a tárgyak világa: ezúttal a konyha bútorai, eszközei segítik, vagy gátolják hősünket.

Bejelentkezés, információ: 06-20-530-1595; Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.;

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Tombácz János szatymazi pásztorember két meséjének szövedéke a Barboncás Társulat október 13-i bábelőadása, mely szól a hömpölygő, vad Tiszáról, a boszorkányszigetről, a szerelemről és persze a tiszavirágokról.

Tombácz János meséiből a történetet írta: Vészits Andrea, Kiss Ágnes
Díszlet terv: Kiss Ágnes
Díszletkészítés: Jernei János
Bábtervek, kivitelezés, díszletfestés: Kiss Attila Etele
Bábok textilrésze: Tóth Andrea
Zene: Nagy Gábor
Rendezte, játssza: Kiss Ágnes

Legközelebbi rendezvények

 

Tetszik a Manóprogram?

Kövess minket a Facebookon is!