A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.

Hírdetés

Múzeum

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Budapest számos titkot rejt, macskaköves utcái, történelmi parkjai letűnt korok emlékét őrzik. Talán nem is gondolnánk, de távol a Városliget zöldellő fáitól és az Országház impozáns épületétől, Budafok kertvárosi részén egy kevésbé csillogó világ tárul elénk. 

A puha mészkőből álló hegyorom, mely korábban a Promontor nevet viselte (jelentése: sziklaszirt, hegyfok) közel száz éves múltra visszatekintve őrzi Budapest szegény családjainak emlékét. 

1698-ban ugyanis Budafok, Csepellel együtt, Savoyai Jenő herceg birtokába került. A főként sváb borászokból álló csepeli lakosok, cserébe, hogy megművelik a kopár hegyvidéket, szőlőveszőket, 7 évnyi adómentességet kaptak Savoyaitól. Lakóházat azonban nem építhettek a hegyre, állandó szállásuk a Csepel-szigeten volt. A herceg halála után önálló településként egészen az 1800-as évek végéig folytatódott a szőlőtermesztés a területen. 1886 és 1910 között azonban filoxia-vész söpört végig Európán, így a munkanélkül maradt borászoknak más megélhetés után kellett néznie. 

Egyesek gyümölcsfákat ültettek, míg mások a mészkő kitermelésébe kezdtek. A Budafokon bányászott mészkő alkotja többek között a Budai alsó rakpartot is. A bányászat egy két méter mély "udvar" kivályásával kezdődött, innen kezdtek oldalirányú járatokat kialakítani. A munkások hamar rájöttek, hogy olcsó lakhatást biztosíthatnak maguknak, ha az "udvarról" nyíló mélyedéseket lakásként hasznosítják. 

Barlanglakások Budafokon  Barlanglakások Budafokon

Hamarosan több száz barlanglakást alakítottak ki a bányászok, melyek nem csak saját családjuk számára adott otthont, de olcsó megoldást jelentett a többi dolgozó számára is. 

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Pilisi len látogatóköpontA Szénás-hegycsoport Budapest mellett, Nagykovácsi határában terül el. Területén olyan ritka természeti kincsek találhatók, melyek védelme egész Európa számára fontos, ezért 1995-ben a hegycsoport elnyerte az Európa Diplomát.

 

A pilisszentivánon található Látogatóközpontunkban természetvédelmi kiállítás mutatja be a Szénások jellemző élőhelyeit, nagyvadfajait, lepkéit és tájtörténetét. A területen két tanösvény található: a Nagykovácsiból elérhető Nagy-Szénás és a Pilisszentivánról induló Jági.
Utóbbit bejárhatjuk a Látogatóközpontban kapott természetvizsgáló hátizsákokkal is.

 

Akinek önkéntes természetvédelmi munkavégzéshez van kedve, az jelentkezhet facsemetepótlásra, makkgyűjtésre vagy a tanösvények karbantartására.

 

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Ócsai tájházA vidék látnivalókban talán leggazdagabb része az Ócsai Tájvédelmi Körzet részét képező ócsai öregfalu, amely máig megtartotta eredeti településszerkezetét, régi stílusú házait, élő néphagyományait. Itt még manapság sem ritka, hogy lovas kocsival, vagy népviseletbe öltözött emberekkel találkozunk.

 

Budapesttől 30 kilométerre délre, az Alföld és a Gödöllői-dombság találkozásánál találhatjuk az Ócsai Tájvédelmi Körzet területét, amely az Alföldre valaha oly jellemző lápos, mocsaras, ingoványos turjánvidékből őrzött meg egy darabkát. A természeti értékek gazdagsága mellett ez a vidék - talán a mocsarak miatti nehezebb megközelíthetőség következtében - sokat megőrzött kulturális hagyományaiból, épített örökségéből is.

 

Az öregfalu központjában, a román stílusú Árpád-kori templom közvetlen szomszédságában találhatjuk az Ócsai Tájház nádfedeles épületeit. A lakóházban bemutatott, jórészt helyben gyűjtött használati tárgyak, munkaeszközök, ruhák és bútorok a száz, kétszáz évvel ezelőtt élt ócsai emberek mindennapi életét tárják elénk. Mindenképpen érdemes megnézni a kenyérsütéshez használt eszközöket, a kenyérdagasztót és a búboskemencét, amely ma is működik. A konyhában levő csikótűzhelyet melegítésre és főzésre is használták.

 

A melléképületben és az udvaron a gazdálkodás eszközei találhatók, melyek közül különösen a mocsaras vidékhez kötődő tárgyak, szerszámok érdekesek. Ha a kiállítás megtekintése meghozza kedvünket, a kézműves foglalkozások keretén belül magunk is hozzáláthatunk néhány egyszerűbb népi technika elsajátításához.

 

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

A Budai Sas-hegy Természetvédelmi Terület megújult Látogatóközpontja minden korosztály számára tartogat izgalmakat. A Menedék a betontengerben című interaktív kiállítás megtekintése után sétáljunk fel az emeleti panorámateraszra, ahonnan pazar budapesti kilátás tárul elénk, sőt webkameránk segítségével a környék ragadozó madarainak szemszögéből is pásztázhatjuk a tájat.

 

Két szabadtéri terráriumban természetes élőhelyükön mutatjuk be a pannon gyíkot és a zöld gyíkot. Tavasztól őszig rendszeresen tartunk kisemlős-bemutatót borzzal, nyesttel, görénnyel és más, városokban élő kisállatokkal. A Látogatóközpont bérbe vehető csapatépítő tréningek, baráti összejövetelek, osztálytalálkozók, családi események, születésnapi zsúrok megtartására.

 

Szakembereink előzetes bejelentkezés alapján vállalják természetismereti előadások, kihelyezett földrajzórák megtartását terepi programmal egybekötve. A Látogatóközpontot és a hegycsúcsra vezető ösvényt úgy alakítottuk ki, hogy segítővel kerekesszékkel is járható legyen.

 

Cím:
1112 Budapest, Tájék u. 26.

 

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Fehér Gólya MúzeumA Kölked egykori iskolaépületében berendezett Fehér Gólya Múzeumban élményt adó vezetéssel ismerhetik meg a vendégek a világ gólyáit, vándorlási útvonalaikat, táplálkozási szokásaikat, valamint betekintést nyerhetnek a gólyagyűrűzés módszereibe is. A gólya irodalmi, néprajzi vonatkozásai is megtalálhatók itt. Költési időszakban a környező villanyoszlopokon élőben is megtekinthetőek a gyönyörű madarak. Az ártér működését, az áradások folyamatát is megismerhetik a látogatók a múzeumben. Ismeretterjesztő rövidfilm mutatja be a Duna áradásának természetre gyakorolt hatásait, kitűnő összehasonlítást adva a természetes és a szabályozott folyón lejátszódó folyamatokról, felhívva a figyelmet az ártéri területen folytatott gazdálkodási formákra is. A múzeumban a film megtekintése után vízzel elárasztható homokterepasztalon lehet modellezni a folyó áradását és a meder formálódását. Interaktív számítógépes animáció mutatja be a folyó áradását, apadását, és ezen folyamatoknak az élővilágra gyakorolt hatásait. Interaktív terepasztal mutatja be a fokrendszer, a mellékágak és a holtágak működését, valamint az ártéri gazdálkodást. A Fehér Gólya Múzeum élményt adó terepi és múzeumi oktatási programjai segítik a természeti értékek megismerését. A gyerekcsoportok számára kínált foglalkozások, programok megtalálhatóak a Fehér Gólya Múzeum honlapján: www.fehergolyamuzeum.hu.

 

Program időtartama: 1 óra
Helyszín: 7717 Kölked, Széchenyi u. 1.
Közlekedés: egyénileg, gépkocsival vagy Mohácsról helyközi járatú autóbusszal, GPS: N45.949471 E18.710854
Elérhetőség: +36 (69) 384-208, +36 (30) 846-6020
Nyitva tartás:
Szeptember 1 – április 30.: K-Szo: 10.00-16.00
Május 1 – augusztus 31.: K-V: 9.00-17.00
Belépő (tartalmazza a szakvezetést):
felnőtt: 500 Ft/fő; 18 éves korig, nyugdíjas: 400 Ft/fő
Csoportkedvezmény: 20 fő felett: 350 Ft/fő
Óvodás: 250 Ft/fő
3 éves kor alatt ingyenes
Hungary Card elfogadóhely

 

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Aquincumi MúzeumMagyarország egyik legnagyobb területű római régészeti parkja az elmúlt években számos új fejlesztéssel bővült. Egész évben nyitva tartó kiállító épület, korhűen berendezett római lakóház rekonstrukció, virtuális élménytér és mitológiai játszótér várja a látogatókat. Antik ünnepeket idéző családi rendezvények, gyermektáborok, diákcsoportoknak szervezett múzeumi foglalkozások, ismeretterjesztő előadások elevenítik meg az ókori Aquincum mindennapjait.

 

Az Aquincumi Múzeum romterülete az egykori római polgárváros körülbelül negyedét mutatja be, a városközpont legjellemzőbb középületeivel és több tucat magánházzal. Megtekinthetők az ókori város fórumának jellemző épületei: törvényház, nagy szentély, nagy közfürdő és vásárcsarnok. A látogatókat a „múltba látó készülék” (kronoszkóp) segíti annak elképzelésében, hogy milyenek lehettek az egykori épületek.     

 

A kiállító épületben megnyitott Róma Aquincumban című állandó kiállításon tekinthető meg világhírű zenei emlékünk, az aquincumi orgona. A  3. századból származó orgona fém alkatrészei a világon egyedülállóan, teljes egészében, újjáépíthetően fennmaradtak.   

 

Az orgona mellett az állandó kiállításon láthatók a Hajógyári – szigeten feltárt aquincumi helytartói palota berendezési tárgyai. Az épület egykori pompáját idéző kiállítótérben helyet kapott több, a palotából származó mozaik és a falakat díszítő falfestmények.

 

Vakoknak és gyengén látóknak készült a romkert egyik védőépületében elhelyezett tapintható tárgyakból készült foglalkoztató, amelyhez múzeumi foglalkozások is igénybe vehetők. Az állandó kiállítások mellett évente megújuló időszaki kiállítások is várják a látogatókat.

 

2012- óta a múzeum kiállításait egy római lakóház rekonstrukciója egészíti ki. A római mintára berendezett Festőház falai közt sétáló látogatók úgy érezhetik, mintha visszacsöppentek volna az ókori mindennapokba.

 

Kisgyermekes családok múzeumlátogatását teszi élményszerűbbé a görög-római hitvilág alakjait felidéző játszótér. A virtuális élménytér előterében berendezett játszószobában a régi római gyerekek által is kedvelt táblásjátékok, a kiállításban látható műtárgyakat idéző kirakók várják a legkisebbeket. A nagyobbak a legmodernebb eszközökkel megvalósuló, egyedi, ókori témájú virtuális játékokkal ismerkedhetnek a római korral.

 

A múzeum antik ünnepeket megidéző hétvégi rendezvényein gladiátorok, római katonák, színészek és kézművesek  népesítik be a romkertet. A római tavaszünnepeket idéző Floralia minden év májusában kerül megrendezésre. Nyáron színház, gyermektáborok, ősszel borkóstolóval egybekötött Dionysia szerepel a programkínálatban. A téli hónapokban tanfolyamot szervezünk felnőtteknek ókori egészségfortélyok, növényi festés témában, melyre 17 éven felüliek jelentkezését várjuk. A programokról részletes leírás található a múzeum honlapján. www.aquincum.hu

 

Cím: Aquincumi Múzeum
1031 Budapest, Szentendrei út 135.
Tel: 06-1-250-1650, 06-1-430-1081
www.aquincum.hu


Aquincumi MúzeumAquincumi Múzeum

 

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Magyarországon a Műcsarnok a kortárs képzőművészet jelentős központja. A budapesti Hősök terén található kiállítóhely a hazai vizuális kultúra teljes spektrumára nyitottan, életkori és ideológiai kötöttségek nélkül, esztétikai értékek mentén működik.

 

A múzeumpedagógiai tevékenység alapvető célkitűzése, hogy a kortárs kiállításokhoz szervezett programokban részt vevő fiatalok koruk művészetének elfogadó, nyitott és értő befogadóivá váljanak, akik örömüket lelik egy-egy kiállítás elmélyült megtekintésében. Reményeink szerint ezeknek a tanulóknak hasznos időtöltést és aktív szórakozási formát jelent majd felnőttként a kortárs képzőművészettel való ismerkedés, foglalkozás. A foglalkozások mindig az éppen aktuális kiállításhoz kapcsolódnak, s egyben alkalmazkodnak a csoport életkori sajátosságaihoz.

 

Cím:       Műcsarnok
1146 Budapest, Dózsa György út 37.

 

Ernst Múzeum
1065 Budapest, Nagymező u. 8.

 

Honlap: http://www.mucsarnok.hu/new_site/index.php?lang=hu">http://www.mucsarnok.hu/new_site/index.php?lang=hu

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

 

 

Királyi koronák – Koronás királyok Magyarország ezeréves történetében.
A kiállításban a Vérszerződés jelenete és Magyarország megkoronázott királyai láthatók.

 

A Panoptikum Szilvásvárad központjában a buszparkoló mellett, önálló épületben látogatható.

 

Nyitvatartás: Minden nap 9.00 - 18.00 óráig, október 1-től február 28-ig csak szombat és vasárnap 10.00 - 16.00 óráig

Cím: 3348 Szilvásvárad, Park u. 32.
Telefonszám: +36 30 445 2075
Kapcsolat: Kovács András
GPS koordináták: 48.1031 / 20.3929

 

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

A Szalajka-völgy egyik mellékvölgyében, a Horotnában berendezett múzeum az erdő és az ember kapcsolatát: a különböző erdei munkák eszközeit, termékeit, az erdei mesterek életmódját, építményeit mutatja be.

 

A régi erdei mesterségek közül az ölfavágás, a mészégetés, a szénégetés és a zsindelykészítés eszközeit lehet megtekinteni. Láthatók az „erdei emberek” által épített sajátos kunyhóformák is. Eredeti állapotban, korhűen berendezve építették fel az erdei munkások és fuvarosok nyomorúságos szálláshelyeit, összegyűjtve a kezdetleges munkaeszközöket, szerszámokat, szemléltetve az ősi munkafolyamatokat.

 

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

A kastélytól alig 100 méterre, hatalmas gesztenyefák árnyékában áll a volt grófi ménistálló, amely 1860-ban épült. Itt láthatóak a Lipicai ménes legszebb apaállatai, s itt alakították ki 1969-ben a Lovas Múzeumot, ahol a lipicai ló történetét, a lovas élet és fogatolás szerszámait, eszközeit és elért eredményeit lehet megtekinteni.

Nyitva tartás
kedd - vasárnap: 9.00 - 12.00 óráig, 13.00 - 17.00 óráig
hétfő: szünnap
Cím: Szilvásvárad, Park utca 8.
Telefon/fax:  36 564 400

Forrás: www.szilvasvarad.hu

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Őstörténeti, helytörténeti és néprajzi kiállítás


3348 Szilvásvárad, Miskolci út 58.

Nyitva tartás: minden nap: 9:00 – 17:00, infó: 36/816-233.

 

Belépődíj:

 

felnőtt: 300,- forint

 

gyermek, diák, nyugdíjas: 200,- forint

 

családos (2 felnőtt, 2 gyermek): 800,- forint

 

csoportos kedvezmény: 10 fő után 1 fő felnőtt kísérő ingyenes

 

6 éves kor alatt ingyenes a belépés


Szilvásvárad Kártyával a belépődíjból 20% kedvezmény!

 

Az önkormányzati tulajdonú parkolókban kapott parkolójegy vagy nyugta bemutatásával 50% kedvezmény a belépődíjból!

 

(A kedvezmények nem összevonhatóak.)

 

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Magyar Természettudományi MúzeumGondolta volna, hogy a Magyar Természettudományi Múzeum Európa egyik legrégebbi múzeuma?

 

Több mint 10 millió fontos és értékes tárgyat őriz. A kiállításokon látható tárgyak csak a „jéghegy csúcsát jelentik“. De milyen csúcsok ezek! Minden látogatót ámulatba ejt a bejáratnál felfüggesztett 2 tonnás barázdásbálna csontváza, az üvegpadló alatt látható korallzátony és a falba épített élővizes akváriumok. Az új állandó kiállításokban látható a Föld legrégebbi ismert kőzete és igazi kuriózumként a magyar dinók. Valódi csontok, leletek és az azok alapján készült rekonstrukciók repítik vissza a földtörténeti múltba a belépőket.

 

A galéria szinten a látogatók egy óriás őscápa alatt átsétálva részt vehetnek egy jégkori mamutvadászaton, majd az erdő lakói között sétálva közelebbről is megszemlélhetik hazai erdők féltett élővilágát.

 

A Természetbúvár-teremben még a kicsik is mindent kézbe vehetnek, megszagolhatnak. Ide hétvégenként várjuk az egyéni látogatókat. Speciálisan, korosztályonként kialakított új foglalkoztató tereink már pár hónapos kortól várják a kis felfedezőket.

 

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Kőszeg, Aradi Vértanúk parkja, Tel: 94/ 563-174
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Honlap: www.buboscinege.hu

 

Chernel István ornitológus munkásságának megismerése (Chernel Múzeum) a Madárvédelmi Mintatelep tevékenysége. Védett növényeket bemutató tanösvény.

 

A BECHTOLD ISTVÁN
TERMÉSZETVÉDELMI LÁTOGATÓKÖZPONT NYITVATARTÁSA:

 

Május 1. és október 31. között:

 

Hétfő: szünnap

 

Kedd-vasárnap: 10.00-17.00

 

 

 

November 1. és április 30. között:

 

Kedd- péntek: 10.00-16.00

 

Hétfő, szombat, vasárnap: szünnap

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Cím: Kőszegszerdahely és Velem határában

 

Felülcsapó vízikerekes vízimalom, mely működés közben is megtekinthető.

 

Átmenetileg nem látogatható

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Szamos Marcipán Mesegaléria, Borgaléria

 

Cím: Kőszeg, Rajnis u. 9.

 

Több száz marcipánfigura, mesejelenetek. Magyarország borvidékeinek bemutatása.

 

Nyitva: egész évben naponta 10-18 óráig (télen 17 óráig)

 

Belépődíj: felnőtt 300 Ft, gyermek (14 éves korig) 200 Ft

 

Forrás: www.naturpark.hu

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Cím: Kőszeg,Jurisics tér 11

 

Állandó kiállítás a nyugat-dunántúli patikák történetéből, eszközök bemutatása. Jezsuita officina bútorzat. Gyógynövénytermesztés. Szárítópadlás.

 

Hétfő kivételével naponta 10-17 óráig

 

Hétvégén a belépőjegyet a Tábornokházban lehet megváltani.

 

Belépődíj: felnőtt 600.-Ft, diák, nyugdíjas 300.-Ft, diákcsoport (min. 15 fő) 250.- Ft

 

Forrás: www.naturpark.hu

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Cím: Kőszeg, Chernel u. 16.

 

A város legrégebbi építészeti emléke. Állandó kiállítások:Sajtó és nyomdatörténeti kiállítás, Somogyi Győző: Magyar hősök arcképcsarnoka. Bormúzeum

 

Péntek- szombat-vasárnap10-13:30

 

Belépődíj: felnőtt 400 Ft, diák, nyugdíjas 200 Ft, diákcsoport (min. 15 fő) 150 Ft

 

Forrás: www.naturpark.hu

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Cím: Kőszeg, Rajnis u. 9.

 

1532-ben Jurisics Miklós várkapitány és dicső serege megállította a törököt. A vár falai közt sétálva felidézhetjük a múltat, megtekinthetjük a bástyákat, felsétálhatunk a toronyba.

 

Várostörténeti állandó kiállítás, régészeti, fegyvertörténeti leletek.

 

Nyitva: egész évben hétfő kivételével naponta 10-17 óráig

 

Belépődíj: felnőtt 1000Ft, Csoportos (20fő felett): 850Ft, 16 év alatt, 60 év felett: 700Ft, Kedvezményes csoportos: 550FT

 

Forrás: www.naturpark.hu

 

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Cím: Kőszeg,Jurisics tér 6.

 

Céhes és kézműves állandó kiállítás. Hősök tornyából gyönyörű kilátás.

 

Kedd-vasárnap 10-17 óráig

 

Belépődíj: felnőtt 600.-Ft, diák, nyugdíjas 300.-Ft, diákcsoport (min. 15 fő) 250.- Ft

 

Forrás: www.naturpark.hu

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Szélmalom múzeumValaha négy szélmalom működött a faluban. Tésen több szélmolnár is dolgozott.

 

A ma is működőképes Helt malmot 1840-ben építette Pircher János malomács. Népi műemlék. Hat vitorlás szélkerék hajtja. A malomban két pár kő van, 8-as vámra dolgozott, napi négy mázsát őrölt. A malom az 1950-es évek végéig a jó szelet kihasználva - ha kellett éjjel-nappal is - őrölte a gabonát.

 

Ettől mintegy kétszáz méterre található a műszakilag ugyancsak helyreállított Ozi-féle malom, melyet Ozi János asztalos 1924-ben épített. A malom szerkezete azonos, az eltérés az, hogy az Ozi-malomban csak 1 pár kő van.

 

Hazánknak e két értékes ipari műemléke ma, múzeumként várja a látogatókat, ugyanitt eredeti szerszámokkal egy kovácsműhely is található.

 

Kis tábla mutatja a műemléket a Táncsics Mihály utcában a 20. szám alatt, ahol a háziak beengedik a látogatókat az udvarba és segítségükkel megtekinthetőek a malmok és a kovácsműhely.

 

Cím: Tés, Táncsics M. utca 20.

 

Forrás: www.utazzithon.hu

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Az épületet 1880-ban gróf Károlyi György építette Ybl Miklós tervei alapján. A nagyhatalmú, dúsgazdag mágnás párját ritkító, szinte hivalkodóan fényűző istállót akart, olyat, amely méltó az Ybl Miklós tervei alapján készült fürdőtelepi kastélyhoz. A Cifra Istálló a kastélyhoz tartozott. Eklektikus stílusú épület, fagerendás, vöröstéglás megjelenésével a felnémet épületekre emlékeztet. A Cifra Istálló ma Kocsimúzeumként működik, ahová, ha belép az ember, egészen a századelőig visszapereg vele az idő. A díszes külseje és vörös márvánnyal burkolt belseje miatt Cifrának nevezett uradalmi istállóban látható Kocsimúzeum a kerék feltalálásától a díszes főúri hintókig vonultatja fel a téma érdekességeit. A kocsiszínben lévő kiállítás bemutatja a világhírű magyar kocsikészítés történetét, a szatler, a kovács, és a bognárműhely kocsikészítéshez szükséges eszközeit, és Kocs község történelmi szerepét - hiszen e fontos közlekedési eszköznek a nevét számos idegen nyelv a magyarból, közvetve Kocs falutól kölcsönözte. Találhatunk itt: hajtószánt, városi szánt, "Eszterházy-kocsit", vadász kocsit, konflist, fiákert. A volt kocsiszínekben megtekinthető számos eredeti, XIX. és XX. Századi kocsi, hintó is. Az istállókban ma is gyönyörködhetünk a lovakban. A múzeumban látható kocsik nagy része a Kölber-testvérek műhelyéből került ki, ők voltak az 1800-as években a legnevesebb kocsigyártók Magyarországon. Emellett lószerszámok és a paraszti világ szállítóeszközeit is bemutató makettek, illetve szekerek gazdagítják a kiállítást.

A múzeum könnyen megközelíthető, a 24-es főút mellett található.

 

Belépő:
Felnőtt: 420,-Ft,
Diák, nyugdíjas: 260,-Ft

 

Cím: Parádfürdő, Kossuth Lajos u. 217.

 

Forrás: www.utazzitthon.hu

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Kazinczy Ferenc MúzeumA Sátoraljaújhely közelében lévő Széphalom Magyarország egyik leglátogatottabb irodalmi emlékhelye

 


Kazinczy Ferenc a ma Sátoraljaújhelyhez tartozó Széphalmon élt.  A nyelvújítás vezéralakjának egykori lakóhelyét és a család sírkertjét tízezrek keresik fel minden évben. Egykori kúriája helyén 1873-ban emelték a görög templomcsarnokot mintázó, neoklasszicista emlékcsarnokot, amelytől gyertyánfasor vezet a költő sírjáig.


A magyar nyelvújítás vezéralakjának egykori lakhelyét és a család sírkertjét tíz- és tízezrek keresik fel évente. Valóságos zarándokhely, ahová szerte a világból érkeznek látogatók. A hely szelleme, a "couleur locale" az abaúji és zempléni vidék legismertebb és legkedveltebb idegenforgalmi központjává tette.


Az emlékcsarnok terveit Ybl Miklós készítette. Épült 1859-1873 között.


Belépődíjak:
Felnőtt: 400 Ft
Diák, nyugdíjas: 200 Ft


Cím: Széphalom, Kazinczy kert
Nyitvatartás:  Hétfő kivételével minden nap 9-17 óráig.


Forrás: www.utazzitthon.hu

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

[A világ érdekes!]

 

Helyszín: Millenáris Park, D épület
Nyitvatartási idő: hétfőpéntek: 9.0017.00, szombatvasárnap: 10.0018.00
A Csodák Palotája szeptember 12 – 30-ig felújítás miatt zárva tart.

 

A világ érdekes! Látványos, szórakoztató, közérthető és átélhető módon mutatjuk be a természet törvényeit, a fizika csodálatos és meghökkentő világát – nem csupán gyermekeknek.

 

Interaktív, tudományos kiállításunk feledhetetlen élményt nyújt az egész családnak.

 

Az Öveges teremben folytatódnak az izgalmas, látványos fizikai kísérletek, amelyekkel látogatóink elmélyíthetik a kiállításon szerzett ismereteiket. 

 

Legközelebbi rendezvények

 

Tetszik a Manóprogram?

Kövess minket a Facebookon is!