A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.

Hírdetés

Szabó Tibor Alma EgyüttesSzabó Tibor (mint azt már megszokhattuk Almáéknál) több lábon áll a földön. Az Alma Együttes gitárosa akkor sem jön zavarba, ha a tamburát, bouzoukit, vagy ütős hangszereket kell megszólaltatni. Interjúnkban kérdeztük a motivációról és a zenekar sikereiről is.

M.P.:A kürt csak a kezdeti szárnypróbálgatás volt, vagy a mai napig játszol rajta?
Sz.T.:Inkább csak szárnypróbálgatás volt. Igazából trombitálni szerettem volna, de az állami zeneiskolában a tanár kürtre irányított, valószínűleg ott kevesen voltak. Sajnos nem volt saját hangszerem, így miután abbahagytam a zeneiskolát, a hangszert is vissza kellet adnom, ezért később esélyem sem volt elővenni és gyakorolni rajta.
M.P.:Kovács Andor gitárművész is a mestered volt, mennyire motivált ez téged?
Sz.T.:Nagyon, Ő abban az időben a jazz „sztárja” volt, neki jelenhetett meg instrumentális lemeze, a gitárosok közül nem sok zenésznek adatott ez meg. Ne felejtsük ez a 80-as években volt, akkor teljesen más viszonyok voltak. Nagyon egyéni volt a játéka és a zenéjének a hangzása, a mai napig hallgatom a felvételeit. Magyarországon azóta sincs igazi követője. Persze abban az időben valahogy minden lemez egyéni volt.
M.P.:Tegyük fel, megkérdezi egy kezdő zenész: „Hogyan legyek jó gitáros?” Mit válaszolnál?
Sz.T.:Erre nagyon egyszerű a válasz, szeretni kell a hangszert, és rengeteget kell gyakorolni.
M.P.:Az ütős hangszerek közül melyek a kedvenced?
Sz.T.:Ütős hangszerből rengeteg van, mindet szeretem, nagyon színesítik a zenét, de a kedvencem a darbuka egy arab eredetű fémtestű dob. Nagyon sokoldalú hangszer az egész finom ritmusoktól a nagyon dinamikus hangzásig minden jól szól rajta. Szeretnék egyszer majd rendesen megtanulni játszani rajta.
M.P.:Mikor érezted először, hogy az Alma nagyon sikeres lesz?

Sz.T.:Nem tudom, ez belülről látva egy folyamat volt egyre előbbre jutottunk, mindig próbáltunk és próbálunk egyre jobbak lenni. Persze a sikert a szülinapos dal és a hozzá készült klip hozta meg, de a zenekar már jóval a dal megjelenése előtt is ugyanolyan jó koncerteket adott, csak még nem voltunk ismertek. Mi minden koncertet sikerként éltük meg, azon soha nem gondolkodtam, hogy mikor futunk be. Szeretek a barátaimmal zenélni és az embereknek örömet szerezni, hogy ebből élhetek ez az igazi siker nekem.
M.P.:Milyen volt 10 éve az Alma zenekar, és milyen most?
Sz.T.:Bizonyos szempontból ugyanolyan, bizonyos szempontból teljesen más. 10 éve a Gáboron és rajtam kívül más tagok voltak a zenekarban, például volt billentyű is, emiatt a hangzás is más volt. Viszont a koncertek ugyanolyan jók voltak, és persze a zenekaron belül akkor is baráti volt a viszony, mint most, ez nagyon fontos, mert rengeteget koncertezünk, utazunk és dolgozunk együtt.
M.P.:Volt olyan koncert, amelyet a mai napig emlegetsz?
Sz.T.:Rengeteg ilyen koncert volt. Minden koncert valamitől más, ezért szinte mindegyikre emlékszem, ebben a műfajban nincs két egyforma fellépés. Például egyszer a négytagú zenekarra három néző jutott, vicces volt. Máskor pedig egy rendezvényen 6-7 ezer embernek játszottunk. Meghatározó élmény volt a karcagi Gólyafészek otthonban sérült gyerekeknek zenélni és sorolhatnám sokáig.

 

Manoprogram.hu
Bense Róbert

Az interjú sorozat további részei:

Az Alma nem esett messze a fájától - Interjú Buda Tímeával az Alma Együttes menedzserével

A zene nem csak fekete és fehér – interjú Maroevich Zsolttal, az Alma Együttes brácsásával

Zene, tánc, blockflöte - Interjú Székely Zoltánnal az Alma Együttesből

Egyétek és hallgassátok - Interjú Buda Gáborral az Alma Együttes frontemberével

Legközelebbi rendezvények

 

Tetszik a Manóprogram?

Kövess minket a Facebookon is!